Електроенцефалографія: у якому стані Ваш мозок

Напевно, кожен з нас хоч раз чув про такий метод діагностики як електроенцефалографія (ЕЕГ). Та чи кожен знає, що ж насправді може встановити дане обстеження та для кого воно э важливим та інформативним? 

Електроенцефалографія (ЕЕГ) – метод, який дозволяє оцінити біоелектричну активність головного мозку. Іншими словами - оцінити стан мозку та особливості його функціонування. ЕЕГ дозволяє виявити початкові зміни в тканинах, що є важливим для встановлення діагнозу на ранніх стадіях розвитку патологій.

У яких випадках рекомендовано дане обстеження?

  • періодична втрата свідомості;

  • напади судом у кінцівках або у всьому тілі;

  • порушення пам’яті, зміни уваги;

  • перенесені травми головного мозку; 

  • перенесений  інсульт;

  • наявність пухлини або кісти головного мозку;

  • контроль якості лікування при епілепсії. 

Електроенцефалографія при епілепсії

Епілепсія – одне з найпоширеніших неврологічних захворювань нервової системи людини, яке являє собою хронічний розлад мозкової діяльності. Це спричиняє характерні короткочасні напади у вигляді мимовільних судом у певній частині тіла або у всьому тілі. 

Епілептичні напади іноді можуть проявлятися у формі незначних провалів у пам’яті, а іноді проходять у вигляді важких тривалих конвульсій. Напади можуть траплятися від одного разу на рік до декількох випадків у день. Щоб попередити такі тяжкі прояви хвороби, дуже важливо вчасно проходити діагностику. Саме електроенцефалографія – одне з найінформативніших діагностичних досліджень при епілепсії.

Електроенцефалографічне дослідження дозволяє здійснити диференціальну діагностику між нападами епілептичного та неепілептичного характеру, встановити вогнище епілепсії, виявити порушення у роботі головного мозку в період ремісії.  

Для різних форм даного захворювання характерні різноманітні варіанти зміни біоелектричної активності головного мозку. Правильна інтерпретація змін електроенцефалограми дозволяє сучасно й адекватно проводити терапію, або ж навпаки відмовитися від протисудомної терапії, яка не завжди є доцільною. Безумовно, ЕЕГ є методом оцінки ефективності лікування протиепілептичними препаратами.

Пройшовши це обстеження, ви отримаєте повну оцінку структур та діяльності головного мозку. А це – запорука ефективного лікування й швидкого одужання. Тож будьте здорові!

Запишитесь на прием

Введите имя
Введите телефон
Введите E-mail
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.
Перезвоните мне
Введите номер телефона и мы свяжемся с вами в ближайшее время
Введите имя
Введите телефон
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.