Перша допомога при укусі кліща: алгоритм дій

Середина травня – пік активності кліщів. Розповідаємо, чим небезпечні маленькі шкідники та що робити, якщо вас укусив паразит.

Небезпека кліщів

Не всі кліщі загрожують здоров’ю, але виявити, чи є шкідник небезпечним, можна тільки після лабораторного аналізу. В Україні кліщі часто виступають збудниками таких захворювань, як вірусний енцефаліт, хвороба Лайма, марсельська гарячка та багато інших.

Що робити, якщо вас вкусив кліщ

Пам’ятайте: якщо ви виявили укус паразита – ні в якому разі не намагайтеся видалити шкідника самостійно. Адже якщо ви випадково розчавите його, існує велика ймовірність потрапляння у кров збудника хвороби.

Не панікуйте та якомога швидше зверніться по допомогу до професійного лікаря: досвідчений спеціаліст дістане паразита максимально безпечним чином, не пошкодивши його тіло та не відірвавши голівку. Таким чином, ризик потрапляння у кров збудника хвороби буде вкрай малим.

Окрім цього, лікар надасть вам професійні рекомендації щодо подальших профілактичних заходів та перевірить ймовірність зараження через укус, а також порадить лабораторії, в яких можна дослідити шкідника.

Довірте ваше здоров'я професіоналам

А по якісну допомогу при укусі кліща звертайтеся до фахівців Lytvynenko Clinic: наші висококваліфіковані спеціалісти безболісно та швидко видалять паразита, надавши вам детальну інструкцію щодо подальших дій.

Запишитесь на прием

Введите имя
Введите телефон
Введите E-mail
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.
Перезвоните мне
Введите номер телефона и мы свяжемся с вами в ближайшее время
Введите имя
Введите телефон
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.