Як захистити та покращити функціонування мозку: поради відомого нейрохірурга

Сьогодні ми познайомимо Вас з порадами відомого румунського нейрохірурга Олександра Влада Сіурея, який виконав близько 23,000 операцій на мозку.

Доктор стверджує: наш мозок часто страждає через нас самих: коли ми погано снідаємо або зовсім нічого не їмо вранці, коли їдемо на автомобілі та одночасно розмовляємо по телефону, коли палимо, вживаємо багато алкоголю і постійно переживаємо стреси.

  • Перші кроки для здорового мозку.

Доктор радить рано прокидатися, відчиняти вікно, робити хоча б легку зарядку, випивати два стакани води кімнатної температури. Перший стакан запустить роботу шлунково-кишкового тракту, другий - надасть руху всьому “локомотиву”, і мозку також.

  • Правильний сніданок - це важливо.

Сніданок для здорового мозку має бути спокійним і тихим. Не снідайте у поспіху або у дорозі. Ніякого занепокоєння, шуму, проблем і “перекурів”. Вранці потрібна енергія і мікроелементи, які допоможуть організму ефективно виконувати свої функції протягом усього дня. Це дуже важливо!

  • Живе спілкування замість гаджетів.

Якщо ви застрягли в планшеті або телефоні - і так кожен день, не чекайте, що мозок вам подякує. Зараз багато хто спілкується лише через Фейсбук та інші соцмережі. Це неправильно. Ми створені для того, щоб жити в групі, а не в ізоляції.

  • Здоровий сон - шлях до вирішення важливих питань.

Якщо людина засинає зі складним для неї питанням у голові та не знає, як його вирішити, наступного ранку у неї буде відповідь. Вночі мозок встановлює зв’язок між думкою, судженням та пам’яттю, а вранці - подає ідею. Тому забудьте про безсонні ночі.

  • Корисна та шкідлива їжа для мозку.

Вашому мозку потрібна чиста, здорова, нежирна їжа. Але не відмовляйтеся від солодкого - дозволяйте собі хоча б мед. Також мозку подобається чорний натуральний шоколад та какао і не подобається жирна їжа та м’ясо. Якщо ви їсте м’ясо, обирайте низькокалорійне - індичку. 

Важливо! Обід повинен бути збалансованим. Не набивайте шлунок - знайте міру. Віддавайте перевагу звичайній воді, а не сокам. 

  • Як мозок ставиться до кави.

У мозку є дві точки максимальної активності: між 10.00-12.00 і 16.00-18.00 годинами. Якщо він втомлюється, можна дати йому трохи кави (але пийте її повільно).

  • Пам’ять необхідно тренувати.

Щоб запобігти хворобі Альцгеймера, ви повинні тренувати пам'ять, спілкуватися, бути відкритими. Гуляйте, подорожуйте, дізнавайтеся нове, дивіться фільми і серіали, які не тільки цікаві, але й можуть чогось вас навчити, вирішуйте кросворди і головоломки. Слухайте музику і насолоджуйтеся нею, більше танцюйте. Доведено, що танець запобігає передвчасному розвитку хвороби Альцгеймера.

  • Найкращий друг мозку - посмішка.

Звичайна, доступна усім посмішка - те, що потрібно вашому мозку. Дуже важливо вміти вчасно піти від печалі, монотонності і вміти радіти дрібницям.

 

Запишитесь на прием

Введите имя
Введите телефон
Введите E-mail
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.
Перезвоните мне
Введите номер телефона и мы свяжемся с вами в ближайшее время
Введите имя
Введите телефон
Ваше сообщение успешно доставлено. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.