Як захистити та покращити функціонування мозку: поради відомого нейрохірурга

Сьогодні ми познайомимо Вас з порадами відомого румунського нейрохірурга Олександра Влада Сіурея, який виконав близько 23,000 операцій на мозку.
Доктор стверджує: наш мозок часто страждає через нас самих: коли ми погано снідаємо або зовсім нічого не їмо вранці, коли їдемо на автомобілі та одночасно розмовляємо по телефону, коли палимо, вживаємо багато алкоголю і постійно переживаємо стреси.
- Перші кроки для здорового мозку.
Доктор радить рано прокидатися, відчиняти вікно, робити хоча б легку зарядку, випивати два стакани води кімнатної температури. Перший стакан запустить роботу шлунково-кишкового тракту, другий - надасть руху всьому “локомотиву”, і мозку також.
- Правильний сніданок - це важливо.
Сніданок для здорового мозку має бути спокійним і тихим. Не снідайте у поспіху або у дорозі. Ніякого занепокоєння, шуму, проблем і “перекурів”. Вранці потрібна енергія і мікроелементи, які допоможуть організму ефективно виконувати свої функції протягом усього дня. Це дуже важливо!
- Живе спілкування замість гаджетів.
Якщо ви застрягли в планшеті або телефоні - і так кожен день, не чекайте, що мозок вам подякує. Зараз багато хто спілкується лише через Фейсбук та інші соцмережі. Це неправильно. Ми створені для того, щоб жити в групі, а не в ізоляції.
- Здоровий сон - шлях до вирішення важливих питань.
Якщо людина засинає зі складним для неї питанням у голові та не знає, як його вирішити, наступного ранку у неї буде відповідь. Вночі мозок встановлює зв’язок між думкою, судженням та пам’яттю, а вранці - подає ідею. Тому забудьте про безсонні ночі.
- Корисна та шкідлива їжа для мозку.
Вашому мозку потрібна чиста, здорова, нежирна їжа. Але не відмовляйтеся від солодкого - дозволяйте собі хоча б мед. Також мозку подобається чорний натуральний шоколад та какао і не подобається жирна їжа та м’ясо. Якщо ви їсте м’ясо, обирайте низькокалорійне - індичку.
Важливо! Обід повинен бути збалансованим. Не набивайте шлунок - знайте міру. Віддавайте перевагу звичайній воді, а не сокам.
- Як мозок ставиться до кави.
У мозку є дві точки максимальної активності: між 10.00-12.00 і 16.00-18.00 годинами. Якщо він втомлюється, можна дати йому трохи кави (але пийте її повільно).
- Пам’ять необхідно тренувати.
Щоб запобігти хворобі Альцгеймера, ви повинні тренувати пам'ять, спілкуватися, бути відкритими. Гуляйте, подорожуйте, дізнавайтеся нове, дивіться фільми і серіали, які не тільки цікаві, але й можуть чогось вас навчити, вирішуйте кросворди і головоломки. Слухайте музику і насолоджуйтеся нею, більше танцюйте. Доведено, що танець запобігає передвчасному розвитку хвороби Альцгеймера.
- Найкращий друг мозку - посмішка.
Звичайна, доступна усім посмішка - те, що потрібно вашому мозку. Дуже важливо вміти вчасно піти від печалі, монотонності і вміти радіти дрібницям.